1. SKIP_MENU
  2. SKIP_CONTENT
  3. SKIP_FOOTER
  • آخرین بروزرسانی: یکشنبه 25 فوریه 2018. برابر با یکشنبه, 06 اسفند 1396

پرزیدنت احمدی‏ نژاد تقدیم می‏کند!

.

نزدیک به سه هفته پیش و در حالی که هر روز فشارهای جامعه جهانی کمر اقتصاد و مردم ایران را خمیده می‏کند, در داخل ایران محمود احمدی‏نژاد شخص مورد اعتماد رهبر جمهوری‏اسلامی, بعد از تمام شدن تور نیویورک‏گردی به تهران بازگشته و در اولین کنفرانس خبری به لاریجانی و خبرگزاری فارس حمله کرد و بالا رفتن قیمت ارز را ناشی از توطئه دشمنان دانست.
البته تیغ انتقادات احمدی‏نژاد بر گردن قالیباف و ضرغامی هم نشست و نشان داد که به نوعی به بازداشت معاونش علی اکبر جوانفکر واکنش نشان داده, کما اینکه قبلا گفته بود کابینه و اطرافیان من خط قرمز من است و اگر بخواهند به آن دست‏اندازی کنند دیگر من باید وظیفهی قانونی خود را انجام دهم و این حتما به كشور آسیب میزند.
و اما در این هفته, سایت نهاد ریاستجمهوری در ابتدای هفته جاری نامهای از احمدینژاد منتشر کرده بود که در آن وی از صادق لاریجانی خواسته بود "در اسرع وقت هماهنگی لازم جهت این بازدید" را انجام دهد. وی همچنین در این نامه فاش کرده بود که " بازدید اینجانب از زندان اوین برای روز دوشنبه ۱۷ مهرماه۹۱ برنامهریزی و روز یکشنبه ۱۶مهرماه۹۱ از طریق وزیر محترم دادگستری به آن قوه محترم اعلام گردید. پس از ساعتی ایشان اعلام کردند که مسئولین قوه قضائیه میخواهند که این بازدید به روزهای آینده موکول گردد.
در روزهای گذشته ,این نامه نقل محافل خبری داخلی بود, عده‏ایی دلیل آن را ناشی از بازیهای تبلیغاتی احمدی‏نژاد جهت تنویر افکار عمومی برای انتخابات آتی و اجرا کردن پروژه پوتین-مدودیف می‏دانند و برخی از جمله حاکمان دستگا قضا در جمهوری‏اسلامی آن را در راستای دیدار او و معاون در بندش می‏دانند, موضوعی که او در بازگشت از سفر سیاحتی نیویورک و در کنفرانس خبری با اصحاب رسانه آن را این طور مطرح کرده بود که "لابد ضرورت خیلی مهمی بود که ۱۰ دقیقه مانده به سخنرانی رئیس جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل آقای جوانفکر را دستگیر کردند"
تمامی سایت‏ها و روزنامه‏های منتقد دولت و جریان به اصطلاح انحرافی هم در این زمینه نوک تیز انتقادات را به سمت احمدی‏نژاد نشانه رفته تا جایی که حسین شریعتمداری بازجوی سابق وزارت اطلاعات و روزنامه‏نگار! حال حاضر و سگ پاچه گیر درب بیت رهبری در مورد درخواست احمدی‏نژاد برای بازدید از اوین چنین موضع گیری می‏کند.
چرا جناب احمدی‏نژاد طی ۷ سالی كه از حضور ایشان در رأس قوه مجریه می‏گذرد به فكر بازدید از زندان اوین نبوده" اند؟ ممكن است گفته شود كه آقای رئیس جمهور برنامه‏های بازدید خود از مراكز و كانون‏های مختلف را براساس اولویت و با در نظر گرفتن فرصت‏هایی كه در اختیار دارند، تدوین می‏كنند و اكنون در فهرست برنامه‏های ایشان، نوبت به بازدید از زندان اوین رسیده است. این استدلال را نفی نكرده و غیرقابل پذیرش نمی‏دانیم، اما، این روزها شاهد رخداد دیگری نیز بوده‏ایم كه پاسخ احتمالی یاد شده را در اذهان عمومی مخدوش كرده و زیرسؤال می‏برد و آن، دستگیری و زندانی شدن آقای علی اكبر جوانفكر، مشاور رئیس جمهور است كه محاكمه، بازداشت و زندانی شدن وی با مخالفت اعلام شده آقای دكتر احمدی‏نژاد روبرو شده بود و حال آن كه جرایم ایشان با استناد به اسناد غیرقابل انكار به اثبات رسیده و بعد از محاكمه علنی به دو فقره حبس تعزیری و محرومیت از فعالیت مطبوعاتی و رسانه‏ای محكوم شده بود. اكنون این سؤال پیش می‏آید كه آیا محكومیت آقای جوانفكر انگیزه اصرار آقای احمدی‏نژاد برای بازدید از زندان اوین است؟! مخصوصا آن كه رئیس جمهور محترم، بارها مخالفت خود نسبت به محكومیت مشاور خویش را اعلام داشته و به حكم صادره اعتراض كرده بود. اگر چنین است- كه ان شاءالله نباشد- این پرسش می‏تواند در افكار عمومی شكل بگیرد كه؛ آقای جوانفكر غیر از آن كه مشاور آقای احمدی نژاد بوده است چه تفاوت دیگری با بقیه مجرمان دارد و در كجای قانون آمده است كه نزدیكان و مشاوران رئیس جمهور از مصونیت قضایی برخوردارند و چنانچه مرتكب جرمی شوند، باید از تعقیب قضایی در امان باشند؟!"
اما امروز احمدی‏نژاد یا همان پرزیدنت احمدی‏نژاد در پاسخ به نامه محرمانه صادق لاریجانی پاسخی غیرمحرمانه داده و نشان داد که احمدی‏نژاد بر خلاف جثه ریز و اندام نحیفش مرد میدان نبرد است و از حالا برای حضور در انتخابات آینده به رهبری اخطار میدهد که مانند خاتمی نیست! احمدی‏نژاد آمده تا جمهوری‏اسلامی ولایت فقیی را تبدیل به جمهوری‏اسلامی احمدی‏نژادی کند حال در این راه لازم باشد, برادران مافیایی لاریجانی که هیچ پرده از فساد اقتصادی مراجع تقلید و آقا مجتبی و حتی شخص رهبری هم برمی‏دارد و آبروی نداشته نظام را بر باد می‏دهد.
در بند چهارم این نامه احمدی نژاد اینطور قدرت نمایی میکند:
4- در نامه فوق با استناد به عناوینی چون ضرورت رسیدگی به معیشت مردم و یا اینکه یکی از منتسبین نزدیک اینجانب (آقای جوانفکر مدیر روزنامه ایران) مشغول تحمل کیفر در زندان اوین است و یا اینکه چرا در سال هفتم ریاست جمهوری سرکشی انجام می‏شود و یا اینکه نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری بعدی هستیم، سرکشی از زندان اوین را دارای شائبه سیاسی و حمایت از مجرم تلقی فرموده‏اید:
اولاً به استناد کدام اصل از اصول قانون اساسی جنابعالی می‏توانید امری را تفسیر سیاسی کنید و مانع از اجرای قانون اساسی شوید.
ثانیاً آیا به عنوان رئیس قوه قضائیه می‏توانید به استناد تشخیص سیاسی خود حکمی صادر نمائید.
ثالثاً مگر بناست قوه قضائیه و یا زندان اوین در انتخابات آتی نقشی ایفا نمایند.
رابعاً آیا جنابعالی برنامه‏های کاری و اجرای وظایف مندرج در قانون اساسی و اصل قضاوت را منوط به شرایط سیاسی می‏دانید.
خامساً به راحتی به اینجانب اتهام " حمایت از مجرم" زده‏اید. گرچه اینجانب حکم علیه آقای جوانفکر را بر خلاف عدالت می‏دانم ولیکن محاکمه تمام شده و ایشان در حال تحمل مجازات است. چگونه ممکن است سرکشی به زندان حمایت از مجرم تلقی شود. به علاوه شما از کجا می‏دانید که دیدار با ایشان در برنامه کاری اینجانب بوده است.
-احمدی نژاد را سر باز ایستادن نیست او نه از کسی میترسد و نه مماشات میکند او به مانند ماریست که آقای خامنه‏ایی از عبای خود در آورد و نزدیک به هشت سال به جان ملت انداخت و در آخر و در این روزهای حساس که نظام ولایت فقیه در برابر مشکلات اقتصادی ناشی از تحریمها ,خطر جنگ, بی کاری روزافزون کارگران و احتمال اعتصابات عمومی قرار گرفته محتاج اتحاد نیروهای خودیست, او تصمیم دارد که مچ رهبری را در ضعیفترین حالت ممکن قرار دارد خوابانده و به حیات خودش در راس نظام جمهوری‏اسلامی ادامه دهد.
نمایش او تازه شروع شده و باید منتظر رخدادهای هفته‏های آتی ماند و دید پرزیدنت احمدی‏نژاد, بچه پاخط سابق چه تقدیم می‏کند!

برگه درخواست عضویت
ایمیل دبیرخانه حزب
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما همراه باشید

کتاب‌های علی‌اصغر حقدار

آخرین مقالات درج شده جدید

مشروطه ایرانی و گفتمان ملی…

22 بهمن و خیزش مردم ایران…

تلاش بیهوده حجاریان…

هفدهم ماه دی، روز زن در ایران…

بیانیه جبهه ایران‌گرایان در پشتیبانی از تظاهرات گسترده مردم در ایران…

مقالات دگراندیشان جدید

مشکل، مردم ایران نیستند؛ رژیم جانی‌شان است…

قیام ملی نقاب (نجات قیام ایران بزرگ)…

آیت‌الله مایک؛ آمریکاییِ مسلمان‌شده‌، رئیس جدید میز ایران سازمان سیا…

ایران را چرا باید دوست داشت؟…

در باغ وحش آخوندها!…

مقالات هم‌اندیشان جدید

بحثی در مقوله رفراندوم درخواستی و بیانیه پانزده اصلاح‌طلب پشیمان…

آیا هدف روسیه تبدیل ایران به یک «حکومت اقماری» است؟…

مارتین لوتر: مردی که به قرون‌وسطی فرمان ایست داد…

تشدید «جنگ سرد» در مناسبات آمریکا و ایران…

جشن مهرگان، تجدید پیمان با مهر و روشنایی…