1. SKIP_MENU
  2. SKIP_CONTENT
  3. SKIP_FOOTER
  • آخرین بروزرسانی: یکشنبه 25 فوریه 2018. برابر با یکشنبه, 06 اسفند 1396

مشعل سیرک انتخابات روشن شد!

.

انگار همین دیروز بود، شور و شوق مردم برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 و برکنار کردن عامل ترویج فساد، محمود احمدی‏نژاد! در ماهای پیش از انتخابات صحبت‏هایی در ارتباط با اراده خاتمی مبنی بر نامزدی در انتخابات مطرح بود تا اینکه اصلاح‏طلبان و خاتمی جمعا بر روی میرحسین موسوی نخست وزیر دوران آیت‏الله خمینی به توافق رسیدند، ولی برای مردم نامها ارزشی نداشت.
برای جوانان و دانشجویان، خاتمی یا موسوی معنای اندکی آزادی و باز شدن فضای خفقان‏آور جامعه بود،قشر میانه جامعه هم این دو را ناجی وضعیت اسفبار اقتصاد ایران که حاصل سوءمدیریت احمدی‏نژاد بود، می‏دانست. در این میان ولی‏فقیه راضی‏تر از هر شخص دیگری به انتخابات نگاه می‏کرد، انتخاباتی پرشور با حضور حداکثر ملت ایران که می‏توانست در بوق تبلیغاتی رژیم دمیده شده و ظاهر سیاه رژیم اسلامی را کمی تطهیر نماید، با این تفاوت که اینبار برنده را نه رای دهندگان بلکه نایب امام زمان آقای خامنه‏ایی تعیین می‏کند!
به هر روی انتخابات برگزار و محمود احمدی‏نژاد دوباره رییس جمهور ایران شد،از ساعاتی پس از اعلام نتایج، موج اعتراضات شهرهای مختلف ایران را فرا گرفت و رژیم جاعل اسلامی با تمام توان به سرکوب معترضان پرداخت. از کشته شدن ده‏ها نفر در خیابان تا دستگیری و تجاوز و قتل در کهریزک و باقی سیاه چال‏های رژیم. در اولین نماز جمعه هم شخص اول مملکت یعنی سلطان علی خامنه‏ایی فرمان رسمی کشتار را صادر کرد و اعتراضات به حق مردم را فتنه خواند .(توضیح: هفته گذشته شیخ احمد خاتمی گفت« سلطان»٬ «والی»٬ «امیر» و «حاکم» از واژه‌های مترادف «ولایت فقیه» است و «هیچ فقیهی منکر اصل ولایت فقیه نیست »).
حال از آن روزها سه سال و نیم گذشته و تا انتخابات 5 ماه و اندی مانده است ولی رژیم درمانده از حل مسایل خارجی و داخلی مشعل سیرک انتخابات را دوبارع روشن کرده، روزی نام هاشمی رفسنجانیست فردایش از دکتر ولایتی طبیب حضور یاد می‏کنند! اصلاح‏طلبان هم که به سرکردگی خاتمی دستمال ابریشمی به دست، برای رهبری پیغام می‏فرستند و بدون توجه به یاران در بندشان (موسوی و کروبی) خود را برای حضور در انتخابات آماده می‏کنند، البته حضوری که اصول‏گرایان آن را فعالیت زیرجلکی خاتمی می‏نامند.
حداد خان عادل هم منتظر است تا شاید از این نمد این بار برای او کلاهی دوخته شود هر چه نباشد او پدر عروس مقام معظم رهبریست! او در نطق میان دستور در مجلس شورای اسلامی گفت: نگذاریم مخالفان اصول‏گرایی به پیروزی در انتخابات امیدوار شوند. او با اشاره به فتنه 88 تاکید کرد‌ که ما نبایستی این فتنه را فراموش کنیم؛ عده‌ای که این فتنه را آفریده‌اند حال به جای عذرخواهی مدعی شده و طلب‏کارند!
از طرفی احمدی‏نژاد و یارانش می‏دانند به دلیل درگیری‏ها و نافرمانی کردن از خامنه‏ایی، ایستادن روبروی اصول‏گرایان و دهن کجی‏های مداوم به مجلس، حمله به خاندان هاشمی و موضع مخالف با طیف اصلاح‏طلب، در صورت شکست احتمالی در انتخابات پیش رو در صحنه سیاسی جایی نداشته و محو خواهند شد. احمدی‏نژاد مصداق بارز شخصی است که بر هر چهار طرف چهارراه ناسزا گفته و حال راه فراری ندارد! بدین سبب قصد دارد مشایی یا بقایی را در نامزد انتخابات آینده ریاست جمهوری کرده و به نوعی پروژه «پوتین-مدودیف» را اجرا کرده باشد و با توجه به حساسیت شخص خامنه‏ایی و اصول‏گرایان به این افراد (موسوم به جریان انحرافی) احمدی‏نژاد در مرحله تایید صلاحیت‏ها قطعا با شورای نگهبان درگیر خواهد شد. درگیری که شاید تنها نقطه مثبت انتخابات پیش رو از دید نگارنده این سطور خواهد بود.
هر چه باشد مردم برای روشن ماندن مشعل سیرک انتخابات دوباره سالار شدند! حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی جانشین نماینده رهبر جمهوری‏اسلامی در سپاه پاسداران طی اظهاراتی گفت: "مردم صاحب و ولی نعمت حکومت هستند و آنها مطالبه کننده هستند. مردم، سالارند یعنی مردم در حکومت نقش دارند که حداقل سه نقش ایجاد اقتدار، کنترل و نظارت و پذیرش است. مردم تا نپذیرند نظام ولایی شکل نمی‌گیرد و برای استمرار آن باید کنترل و نظارت داشته باشند و باید موضع مطالبه کننده داشته باشند."
حکومت به سختی با بحران‏های سیاسی و اقصادی دست و پنجه نرم می‏کند، تحریم‏های کمر‏شکن امریکا از یک سو و تغییر و تحولات منطقه و شنیدن صدای سوت پایان رژیم بشار اسد همه و همه سبب شده تا دوباره مردم عزیز شوند! بعضی حرف از حصر خانگی موسوی و کروبی زده و عده‏ایی مانند هاشمی رفسنجانی خواستار برگزاری انتخابات آزاد می‏شوند صحبتی که البته با واکنش تند رهبر ایران مواجه شد. آیت‏الله خامنه‏ایی در این ارتباط گفت: «دائما نگویند انتخابات باید آزاد باشد، از اول انقلاب ۳۴انتخابات داشتیم،کدامش آزاد نبوده است؟» رژیم هم سعی در گرم کردن تنور انتخابات جهت کسب مشروعیت دارد و هم از بروز اعتراضات احتمالی مردم ابراز نگرانی می‏کند و آن را فتنه 92!! می‏نامد. تا جایی که سایت مشرق نیوز طی مطلبی خیالی، فیلم پروژه ایکس به کارگردانی علیرضا نوری‏زاده کارگردان جوان هالیود و فرزند دکتر علیرضا نوری‏زاده (از روزنامه‏نگاران قدیمی ایران) را فیلمی آموزشی توسط سرویس‏های غربی برای اجرا در خاورمیانه بالاخص ایران اسلامی دانست! در پایان باید صبر کرد و منتظر ماند تا کاندیدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران مشخص شوند، هرچند که این انتخابات یادآور دیالوگ جالبی از فیلم دارودسته نیویورکی‏هاست جایی که گفته می‏شود: نتیجه این انتخابات را رای دهندگان مشخص نمی‏کنند، شمارش کننده‏گان مشخص می‏کنند!

برگه درخواست عضویت
ایمیل دبیرخانه حزب
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما همراه باشید

کتاب‌های علی‌اصغر حقدار

آخرین مقالات درج شده جدید

مشروطه ایرانی و گفتمان ملی…

22 بهمن و خیزش مردم ایران…

تلاش بیهوده حجاریان…

هفدهم ماه دی، روز زن در ایران…

بیانیه جبهه ایران‌گرایان در پشتیبانی از تظاهرات گسترده مردم در ایران…

مقالات دگراندیشان جدید

مشکل، مردم ایران نیستند؛ رژیم جانی‌شان است…

قیام ملی نقاب (نجات قیام ایران بزرگ)…

آیت‌الله مایک؛ آمریکاییِ مسلمان‌شده‌، رئیس جدید میز ایران سازمان سیا…

ایران را چرا باید دوست داشت؟…

در باغ وحش آخوندها!…

مقالات هم‌اندیشان جدید

بحثی در مقوله رفراندوم درخواستی و بیانیه پانزده اصلاح‌طلب پشیمان…

آیا هدف روسیه تبدیل ایران به یک «حکومت اقماری» است؟…

مارتین لوتر: مردی که به قرون‌وسطی فرمان ایست داد…

تشدید «جنگ سرد» در مناسبات آمریکا و ایران…

جشن مهرگان، تجدید پیمان با مهر و روشنایی…